Practice schedule

♦ 17WKC Allocation of Traning Venue for countries(Underground Namdong Gym.)


If other countries who does not stay at the 17WKC official hotels

would like to train at underground Namdong Gym.,

it is possible to train there from 09:00 to 17:00. However, they should prepare their own transportation.

but practice allowed one time per a day
Day 1 : September 11(Tue)
Order Training Country
1st Training 09:00 - 10:30 Belgium,Brazil,Bulgaria,

France,Indonesia,Ireland,

Latvia,Mexico,Norway,

Sebia,Switzerland
2nd Traning 10:30 - 12:00 Aruba,Austria,

Chinese Taipei(Taiwan),Korea,

Macao,mongolia,Slovenia,

Spain,Sweden,Thailand
Rest 12:00 - 13:30
3rd Training 13:30 - 15:00 Croatia,Finland,Hawaii,

Israel,Japan,Lithunia,

Montenegro,Netherlands,Romania,

Singapore,South Africa
4th Training 15:00 - 16:30 Canada,Czech,Greece,

Italy,Macedonia,Malaysia,

China,Poland,

Portugal,Russia
Shuttle Bus Service Schedule (Sep. 11)


Shuttle buses will be strated from each hotel.
Order Departure Hotel/Gym country(Hotel)
1st Training

(11 Countries)
08:30/10:40 Belgium,Brazil,

Bulgaria,Indonesia,

Mexico,Switzerland

(L'art city&park)

Ireland,Latvia,Serbia

(Goldcoast)

France

(Sheraton)

Norway

(Central Park)
2st Training

(10 Countries)
10:00/12:10 Aruba,Austria,

Chinese Taipei(Taiwan),

Macao,Sweden

(L'art city&park)

Mongolia,Slovenia,Thailand

(Goldcoast)

Spain

(Central Park)
3rd Training

(11 Countries)
13:00/15:10 Finland,Japan,Romania,Singapore

(L'art city&park)

Croatia,Israel,Lithuania

(Goldcoast)

Hawaii,Montenegro,

Netherlands,South Africa

(Central Park)
4th Training

(10 Countries)
14:30/16:40 Czech,Greece,Italy

Macedonia,Malaysia,Canada

(L'art city&park)

China,Poland,Russia

(Goldcoast)

Portugal

(Central Park)
Day 2 : September 12(wed)
Order Training Country
1st Training 09:00 - 10:30 Canada,Czech,Greece,

Italy,Macedonia,Malaysia

China,Poland,

Portugal,Russia
2nd Traning 10:30 - 12:00 Croatia,Finland,Hawaii,

Israel,Japan,Lithuania,

Montenegro,Netherlands,

Romania,Singapore,

South Africa
Rest 12:00 - 13:30
3rd Training 13:30 - 15:00 Aruba,Austria,

Chinese Taipei(Taiwan),

Korea,Macao,Mongolia,

Slovenia,Spain,

Sweden,Thailand
4th Training 15:00 - 16:30 Belgium,Brazil,Bulgaria,

France,Indonesia,Ireland,

Latvia,Mexico,Norway,

Serbia,Switzerland
Shuttle Bus Service Schedule (Sep. 12)


Shuttle buses will be strated from each hotel.
Order Departure Hotel/Gym country(Hotel)
1st Training

(10 Countries)
08:30/10:40 portugal

(Central Park)

Czech,Greece,Italy,

Macedonia,Malaysia,Canada

(L'art city&park)

China,Poland,Russia

(Goldcoast)
2st Training

(11 Countries)
10:00/12:10 Croatia,Israel,Lithuania

(Goldcoast)

Finland,Japan,

Romania,Singapore

(L'art city&park)

Hawaii,Montenegro,

Netherland,South Africa

(Central Park)
3rd Training

(10 Countries)
13:00/15:10 Aruba,Austria,

Chinese Taipei(Taiwan),

Macao,Sweden

(L'art city&park)

Mongolia,Slovenia,

Thailand

(Goldcoast)

Spain

(Central Park)
4th Training

(11 Countries)
14:30/16:40 Belgium,Brazil,Bulgaria,

Indonesia,Mexico,

Switzerland

(L'art city&park)

France

(Sheraton)

Ireland,Latvia,Serbia

(Goldcoast)

Norway

(Central Park)
Day 3 : September 13(Thu)
Order Training Country
1st Training 09:00 - 10:30 Aruba,Austria,

Chinese Taipei(Taiwan),

Korea,Macao,Mongolia,

Slovenia,Spain,

Sweden,Thailand
2nd Traning 10:30 - 12:00 Belgium,Brazil,Bulgaria,

France,Indonesia,Ireland,

Latvia,Mexico,Norway,

Serbia,Switzerland
Rest 12:00 - 13:30
3rd Training 13:30 - 15:00 Canada,Czech,Greece,

Italy,Macedonia,Malaysia

China,Poland,

Portugal,Russia
4th Training 15:00 - 16:30 Croatia,Finland,Hawaii,

Israel,Japan,Lithuania,

Montenegro,Netherlands,

Romania,Singapore,

South Africa
Shuttle Bus Service Schedule (Sep. 13)


Shuttle buses will be strated from each hotel.
Order Departure Hotel/Gym country(Hotel)
1st Training

(10 Countries)
08:30/10:40 Aruba,Austria,

Chinese Taipei(Taiwan),

Macao,Sweden

(L'art city&park)

Mongolia,Slovenia,

Thailand

(Goldcoast)

Spain

(Central Park)
2st Training

(11 Countries)
10:00/12:10 Belgium,Brazil,Bulgaria,

Indonesia,Mexico,

Switzerland

(L'art city&park)

France

(Sheraton)

Ireland,Latvia,Serbia

(Goldcoast)

Norway

(Central Park)
3rd Training

(10 Countries)
13:00/15:10 portugal

(Central Park)

Czech,Greece,Italy,

Macedonia,Malaysia,Canada

(L'art city&park)

China,Poland,Russia

(Goldcoast)
4th Training

(11 Countries)
14:30/16:40 Croatia,Israel,Lithuania

(Goldcoast)

Finland,Japan,

Romania,Singapore

(L'art city&park)

Hawaii,Montenegro,

Netherland,South Africa

(Central Park)